Pielęgnacja cery naczynkowej – o czym warto pamiętać?

Pielęgnacja cery naczynkowej – o czym warto pamiętać?

Cera naczynkowa wymaga specjalnej opieki. Jest wyjątkowo cienka i delikatna. Łatwo ulega podrażnieniom, a to pogłębia problem rozszerzonych naczynek. Jak ją pielęgnować, aby uniknąć zaczerwienienia?

Rumiane policzki niestety w niektórych przypadkach nie oznaczają zdrowia. Zwykle są efektem emocji, albo rozszerzenia naczynek krwionośnych.

Cera naczynkowa – charakterystyka

Zaczerwienione policzki, na których rysują się widoczne żyłki, czyli naczynka krwionośne, powodują dyskomfort estetyczny. Są efektem nadmiernej kruchliwości naczynek krwionośnych. Bardzo łatwo pękają pod wpływem niekorzystnych czynników.

Cera naczynkowa jest wrażliwa. Pojawia się często uczucie pieczenia, świądu i ściągania. Objawia się rumieniem, który można wyeliminować lub ograniczyć jego widoczność poprzez odpowiednią pielęgnację. Kosmetyki stosowane na co dzień powinny zawierać wyciąg z kasztanowca, rutynę, witaminę C.

Dlaczego masz cerę naczynkową?

Cera naczynkowa występuje zarówno u młodych osób, ale i pojawia się z biegiem upływu lat. Wynika z malejącej syntezy kolagenu, zmian hormonalnych, a także okresu dojrzewania. Na rumień ma wpływ wiele czynników zewnętrznych. Występuje przede wszystkim na jasnej karnacji. Może być efektem problemów z nadciśnieniem czy schorzeń żołądkowo-jelitowych.

Rumień może pojawić się po wysiłku fizycznym, nadmiernych zmianach temperatury, w wyniku stresu, po gorących kąpielach, po spożyciu alkoholu czy ostrych przypraw, a także jako efekt nieprawidłowej pielęgnacji.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Kosmetyki do cery naczynkowej powinny być przede wszystkim naturalne, a w ich składzie nie powinny znajdować się substancje podrażniające skórę. Są to przede wszystkim mentol, mięta pieprzowa, olejek eukaliptusowy oraz substancje, które silnie się pienią. Nie należy stosować peelingu mechanicznego, a także kremów złuszczających naskórek.

Cera naczynkowa uwielbia kosmetyki z witaminą C, które mają działanie rozświetlające. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na lekkie, pół-tłuste kremy. Sprawiają, że cera jest jędrna i elastyczna, zyskuje ochronę przed zanieczyszczeniami i wolnymi rodnikami.

Zamykanie naczynek na twarzy w Radomiu

Nieestetyczne pajączki na policzkach, które są objawem cery naczynkowej można usunąć poprzez laseroterapię. Odbywające się w taki sposób zamykanie naczynek na twarzy w Radomiu jest szybkie i bezbolesne, a przy tym skuteczne. Przypadłości można pozbyć się na długie lata.

Zawarta w naczynkach hemoglobina pochłania energię fali laserowej w sposób wybiórczy. Zniszczeniu ulegają naczynka, a skóra wokół jest wybielana. Już po kilku godzinach od zabiegu znikają obrzęki i sinikami pojawiające się przy usuwaniu większych zmian.

Pielęgnacja cery naczynkowej – podsumowanie

Cera naczynkowa wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Warto również korzystać z zabiegów zamykania naczynek oferowanych przez profesjonalne gabinety medycyny estetycznej. Nieestetyczne pajączki nie będą pojawiały się na cerze przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *