Zwrot pieniedzy za zakup kasy fiskalnej

Cena kasy fiskalnej w zależności od rodzaju i funkcji może kosztować od tysiąca złotych do nawet kilkunastu. Kiedy autor tego tekstu przechadzał się ostatnio ulicami Warszawy dostrzegł nowy i nieużywany ani trochę egzemplarz o wycenie sięgającej około czterech tysięcy złotych. Technika coraz bardziej się rozwija, stąd też spotyka tak wysokie ceny. Do najpopularniejszych i niestety najdroższych kas należą obecnie kasy komputerowe z dotykowym panelem. Wymagają one dodatkowo zakupu osobno drukarki fiskalnej na które będzie drukowany paragon, a także osobnej szuflady kasowej na przechowywanie banknotów.


Innymi urządzeniami które mogą zostać podłączone do kas komputerowych to terminalne płatnicze na karty kredytowe czy też wagi. Główną wadą wagi elektroniczne jest to, że czasem mogą występować pewne niedokładności w pomiarze masy produktu, jednak nie należy się tym przejmować, to absolutnie normalne i tolerowane. Terminale płatnicze natomiast są wygodne dla klientów którzy chcą dokonać płatności bezgotówkowych, za pomocą kart kredytowych. Terminale umożliwiające bezpieczną realizację transakcji.
Jednakże pomimo wysokich cen urządzeń fiskalnych, każdy przedsiębiorca może zwrócić się do urzędu skarbowego o zwrot pieniędzy za zakup kasy fiskalnej. Jak wspomniałem na samym początku tego tekstu, sprzęt osiąga coraz większe ceny. Wielu handlowców nie stać po prostu na zakup kasy fiskalnej, czy chociażby drukarki. Ponadto, ta druga, choć pozornie znacznie tańsza i wygodniejsza, wymaga podłączenia do komputera. Zaznaczamy tutaj, że najważniejszym z wymogów dla nich jest posiadanie sprzętu, którego będą mogli użyć do ewidencjonowania obrotu pieniędzmi oraz towarami. Konieczna jest również niezwykle szczegółowa rejestracja.
Z tego powodu należy domagać się od państwa przynajmniej częściowego zwrotu pieniędzy za dokonane zakupy. Jednakże trzeba pamiętać, że urząd skarbowy może zwrócić jedynie dziewięćdziesiąt procent całej kwoty kasy fiskalnej, ale nie może być to suma większa niż siedemset złotych.  Z pewnością jest to duża pomoc dla każdego początkującego przedsiębiorcy.


http://www.comarch-polkas.pl/oferta/wdrozenia-systemu-erp-comarch-cdn-optima/ comarch wdrożeniaWdrożenia systemu erp comarch cdn optima - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl