Zwolnienie z obowiazku kasy fiskalnej 2011

Lista stresów i prac, które zajmowane są obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej, ciągnie się. Spotykają się na niej a lekarze, i fryzjerzy, trafili oraz na nią mechanicy samochodowi. W ich przypadku wybór kasy fiskalnej zatrzymuje się ważnym zadaniem. Dlaczego? Bo z powodu warunków panujących w zakładach mechanicznych oraz ze powodu na fakt, iż mechanik często musi pracować poza warsztatem, jego kasa fiskalna musi robić dobre warunki.

program do zarządzania produkcjąOprogramowanie Unicore do komplementarnej obsługi zarządzania produkcją w enova365 i Sage Symfonia ERP w palecie rozwiązań POLKAS | Systemy ERP | POLKAS

 

Ponieważ mechanik musi być kasę fiskalną, powinien wybrać takie urządzenie, jakie będzie mu dobrze być przez masa lat. Kasa dla mechanika winna być przede każdym urządzeniem trwałym. Wiadomo, iż na gruncie sposobu nie zawsze panuje idealna temperatura, oraz liczne pyły oraz płyny sprawiają, że delikatne sprzęty biurowe potrafią się psuć zbyt szybko. Pewność jest więc pierwszą cechą, jaką winno się wyróżniać urządzenie rejestrujące dla mechaników. Kasa fiskalna dla mechanika nie prawdopodobnie żyć zbyt wielka. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy uwalniają w drobnych zmianach na gruncie posesji klienta lub którzy dojeżdżają w mieszkanie, w którym doszło do awarii. A że dużo usterek można naprawić bez potrzeby odwiedzania warsztatu, mobilność tutaj jest ogromnie istotna. Przecież paragon trzeba wystawić-nawet jeśli drobna naprawa miała miejsce poza warsztatem. Kasy fiskalne przenośne dla instalatorów to związanie małej, wygodnej i trwałej kasy z ogromnymi możliwościami.  Wybierając kasę fiskalną do punktu samochodowego warto pamiętać też o klawiszach funkcyjnych. Poprawiają one obsługę klienta. Warto też chcieć takie kasy, jakie mają stosunkowo wysokie klawisze. Dla mechanika, który przez większy godzina ciążył się z aktywnością w niezbyt czystym i spokojnym warsztacie wciskanie maleńkich klawiszy będzie natomiast koszmarem. Im szersze klawisze – tym poważniejsza wygoda.
Mechanik, również jak wszelki kolejny podatnik zobowiązany do korzystania kasy fiskalnej, musi wspominać o sporządzaniu raportów dobowych i miesięcznych, a przede wszystkim o przechowywaniu przez 5 lat kopi paragonów z kasy. Kopie takie można albo drukować, albo archiwizować w organizacji cyfrowej. Mechanik może więc wybrać, czy chce kasę zezwalającą na papier kopi paragonów, czy da na takie urządzenie, które kopiuje i archiwizuje teksty w klas cyfrowej. Ze względu na warunki prowadzące w punktach mechanicznych oraz delikatność papieru, korzystniejszym wyjściem jest stosowanie z kas z elektroniczną kopią paragonów.