Zimne napoje na gardlo

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który również zaspokoiłby ich zainteresowanie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej konsultują się koktajle na bazie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy te kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na dobre napoje tego sposobu. Tak można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, ale warto nauczyć się sprawiać je samemu. Istnieje wówczas nie tylko zdecydowanie popularniejsze rozwiązanie, ale i większe. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny albo znajomi, którzy wpadną z wizytą w każdy upalny dzień.

handel internetowy

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zakupić o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to segment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to pewne z najpopularniejszych owoców na rynku. Otrzymany napój jest lekki, pyszny i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można rozważać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym sposobem napoju jest tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i proste na wszelkim stoisku. Dobrym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna kompozycja będzie jedynym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest silne - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i finalne produkty to dalej nie wszystko. Powinien mieć dobrzy sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z całej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje dużo takich artykułów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który najlepiej wykona nasze przewidywania i potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie jedynie do deserów owocowych, ale jeszcze na przykład do robienia mrożonej kawy.