Wyposazenie kuchni po francusku

Stosujesz się do ostatniego miejsca Pomyśl o właściwym wyposażeniu Twojej kuchni. O czym mowa? Chodzi o to, aby w kuchni wyodrębnić pięć stref, które uznają Ci z możliwością przygotowywać posiłki na najszerszym stopniu. Oszczędność i ergonomia pracy przede każdym!

 

Projektanci wnętrz zalecają by wyznaczyć w kuchni będące strefy działania. Po pierwsze warto pomyśleć nad profesjonalnym przechowywaniem żywności. Jeżeli należy o tak zwana strefę zapasów mamy tutaj na zasadzie nie tylko lodówkę, w której zawierały się znaleźć wędliny, warzywa, owoce i jajka i nabiał. Warto pomyśleć o małej spiżarce bądź szafie na suche i dokładnie zapakowane produkty typu mąka, cukier, kasze, makarony i słoiki z przetworami itd.

Kolejnym istotnym aspektem wyposażenia kuchni jest strefa przechowywania. Pomyśl o sporej części szafek kuchennych, w których znajdzie się miejsce na talerze, miski, garnki, patelnie, szklanki oraz sztućce. Im wiele pomieszczenia w szafkach tym dużo zwłaszcza, że sporo kobiet ma z niskiego sprzętu AGD typu mikser, sokowirówka, krajalnica bizerba gsp-v, blender bądź też opiekacz do kanapek.

Gdy jesteś pomysł dużo gotować warto przemyśleć o miejscu na zmywanie. Dwukomorowy zlewozmywak, wielu miejsca na suszarce do naczyń oraz wielka zmywarka do naczyń będą potrzebnym elementem wyposażenia Twojej kuchni. Standardowo w szafce pod zlewozmywakiem warto umieścić pojemnik na odpadki miękkie i stare tak żebym z resztkami jedzenia przeznaczonymi na talerzach nie biegać po całej kuchni.

Do wykonywa szczęścia zostały nam tylko dwie strefy. Po pierwsze blat roboczy, bo gdzieś te posiłki trzeba przygotowywać. Dobrze, aby w wpływu ręki otrzymywały się deski do cięcia, miski, noże oraz garnki i patelnie. Warto też pomyśleć o zestawie ulubionych przypraw, które dopełnią smaku naszym potrawom.

I wreszcie dobrnęliśmy do celu – strefa gotowania czyli kulminacja gotowania z zastosowaniem piekarnika, płyty gazowej lub mikrofalówki.