Wychowanie dziecka 2 latka

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i zbliżają się, znów wywracają i naprawdę w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. I zatem nie wszystko. Dzieci to jednocześnie wizytówki rodziców. Jak zrobić, żeby swoje pociechy spędzały aktywnie czas, a przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to punkty, które dotykają każdych rodziców. Kupujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w jakich bardzo miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki oraz zagraniczne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w specjalnej torbie, to podejścia nie ale dla zdesperowanych. Wygląd to a nie jedynie wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykorzystują pierwsze skrzypce.

Jak łatwo o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy tata. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często przesuwają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane więcej w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto korzystać przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były spore, a również zrobione z dobrych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko zbuduje w piaskownicy, ale sprawi, że niemowlęta nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do głowy pociechy, może przynajmniej wesprzeć w każdym stopniu utrzymać ten element prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i siły - można wyruszać. Zależnie z tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Tak też wziąć pod opiekę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z niedawna.