Wybuch metanu w myslowicach

Górnictwo w polskim kraju jest najłatwiejsze na wszystkim świecie, a ponadto mimo metanowych pokładów węgla najbezpieczniejszym. Bezpieczeństwo dokonano przez użycie różnorodnych technologii i bezpieczeństw, dzięki którym minimalizujemy możliwość zapalenia się czy wybuchu metanu.

http://pakowarki.pl/kategoria-produktu/pakowarki-prozniowe-tepro/Pakowarki próżniowe TEPRO -PP3.3 -PP4.4 -PP5.5 -PP5.6 -PP12 -PP22..

Chcąc uniknąć wybuchu metanu, minimalizujemy bycie czynników go kierujących, których życie możemy ograniczyć poprzez zastosowanie odpowiednich urządzeń. Na części kopalni lub do granicy czyli do przodka wymaga być doprowadzony prąd zasilający kombajny i przenośniki transportujące urobek. To oczywiście na produkt wytworzenia się iskrzenia uszkodzonych kabli, czy wytworzenie się łuku elektrycznego, trafia do zapalenia i wybuchu metanu. Dlatego też we jakichkolwiek urządzeniach elektrycznych wykorzystywana jest dodatkowa ochrona przeciwwybuchowa (explosion protection). Dzięki takiej ochronie branej w tych ludzi narzędziach i instytucjach minimalizujemy przedostanie się potencjału elektrycznego do centra metanowego dzięki czemu w razie awarii nie przybędzie do tragedii. Górnicy elektrycy działający na sytuacje kopalni są specjalnie szkoleni z poziomu ochrony przeciwwybuchowej i ognioszczelności tak, żebym potrafili oni bezpiecznie dla siebie i różnych ludzi dołowych wykonywać własną działalność. Każdy elektryk dołowy raz na pięć lat musi liczyć start w takim szkoleniu zakończonym egzaminem, dzięki dlaczego jego wiedza zostanie odświeżona oraz zapozna się z obecnymi przepisami i sposobami osiągnięci ognioszczelności i przeciwwybuchowości. Ochrona przeciwwybuchowa i ognioszczelność jest to istotnym elementem stawianym na wszelkiej kopalni, dzięki czemu minimalizowane stanowi zagrożenie wybuchem metanu.