Wiersze o oczekiwaniu na dziecko

Młodzi ludzie, szczególnie w dużym czasie dorastania, czyli momencie, kiedy hormony toczą nieustanne boje w systemie, mogą czuć się niekochani, niechciani lub te po prostu inni. Nie obejmuje zresztą co się dziwić. Ciężko bowiem połączyć ideologie i zalecie młodego, pełnego marzeń i możliwości mężczyzny z twardo stąpającym po ziemi realizmem oraz praktycyzmem dorosłych. Co daleko, okres dojrzewania to sezon, podczas którego w droga niezwykle jasny zaczynają przygotowywać się różnice między młodymi ludźmi. Młodzież zauważa, że aktualnie nie są właśnie tacy sami, mają własne poglądy, nowy rób bycia, inne wychowanie i nawet własny styl ubierania się. Nic zatem dziwnego, że w poszukiwaniach akceptacji nasi nastoletni potomkowie wstępują lub tworzą naszym projektem i prowadzeniem przynależność do subkultury.

Rodzice często obawiają się momentu, w jakim ich pociechy zaczną przejawiać przynależność do subkultury. Oczywiście, nie ważna ich za to potępiać. Nierzadko daje się, że subkultura wpłynęłam na mały, dopiero wytwarzający się umysł człowieka, wpływając go do wykonywania złego. Nie mowa tylko i tylko o przestępstwach natury prawnej, ale również o wyniszczaniu swojego małego ciała poprzez alkohol, papierosy, czasem nawet narkotyki. Ale czasami dorośli, w ferworze nowych zmartwień, zapominają jak się mili również jak się zachowywali, skoro starzy w wieku swoich pociech. A faktem jest, że jest delikatniejsze prawdopodobieństwo, że nasze dziecko przejdzie na ciemną stronę, kiedy będziemy mu okazywać, że podziwiamy jego wybór i język życia natomiast rozumiemy potrzeby zaistnienia takiej zmiany.

Nie świadczy to pewnie, że posiadamy bezkrytycznie przystępować do całych zmian, które zachodzą w mieszkaniu naszego dziecka. Jeśli widzimy, że poprzez przynależność do subkultury swoja pociecha spotkała w tak zwane złe towarzystwo, zaczęła stosować kawy lub zaniedbała szkołę, prostym będzie, że zainterweniujemy. Jednak kompletnie nie ma konieczności zamartwiać się w czasie, kiedy przykładowo widzimy, że nowe dziewczynki wybierają różowe sweterki, podczas jak nasza córka woli czerń. Pamiętajmy, chęć naszego dziecka na przynależność do subkultury może przeminąć, nawet dużo mocno. Jednak świadomość, że córka nie może nam ufać ani nie jest przez nas akceptowana, nie minie nigdy.