Uzaleznienie psychiczne definicja

raport erp

Psychiczne uzależnienie, które pobiera się z obsesyjnym zatrudnieniem w produkcję, którą sprawiamy kosztem nie tylko czasu spędzanego z grupą, czy robienia osobistych czynności domowych lub relaksu, natomiast w skrajnych przypadkach, również kosztem snu.

 

Osoby uzależnione dobrze nie odczuwają komfortu angażując się pracą – ogranicza się to z ciągłym stresem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, których nie mają, żyją ponad stan i sięgają po dopalacze, jakie planują ułatwić im w prowadzeniu dłużej i efektywniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi odczuwać przyjemności z prowadzonej pracy, idzie do perfekcjonizmu, którego wytycznych tenże nie potrafi określić. Często stosuje się więc z koniecznością akceptacji.

Czas, jaki nie jest spędzony na produkcji, często jest opisywany jako stracony. Świadomości te chociażby w dni niezależne z pracy, cały okres o niej chęcią i myślą się jak ulepszyć swoją postać w spółce i co będzie się działo, gdy zrezygnują z urlopu.

Pracoholizm to przede wszystkim wywiad z pacjentem, ale oraz z osobami bliskimi – toż szczególnie one patrzą temat oraz są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem działania jest ustalenie planu dnia, harmonogramu tygodnia, jakiego należy się ściśle trzymać – podziału, który zostanie wykonany, żeby skrócić czas spędzany na produkcji, a wprowadzić wiele czasu spędzanego z linią, na odpoczynku. Następnym krokiem jest uświadomienie pacjentowi i pokazanie go produkcji priorytetów, samodzielnych decyzji, który dobór jest istotniejszy, oraz co należy zostać na później. Oczywiście jak w przypadku innych uzależnień, po zakończeniu wstępnej fazy leczenia, po dokonaniu 12 kroków, należy regularnie uczęszczać na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania budują się na wspieraniu siebie w sile. Dla uzyskania idealniejszych rezultatów, leczenie powinno zawierać również osoby współuzależnione.