Test ciazowy 2 dni po spodziewanej miesiaczce

Kobiety starające się o dziecko, a i te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odnaleźć w sobie objawy, które potwierdzą czy więcej wykluczą obawy (czy też możliwość) na pokrycie. Jednak które są te znaki? Jak można się ich doszukiwać? Ważnym i jednocześnie najbardziej charakterystycznym objawem wybiera jest właśnie brak okresu. Nie pamięta zawsze po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią stanowić zrobione wieloma czynnikami, między innymi lękiem i chorobą. Z kolejnej jednakże strony regularna menstruacja nie wyklucza trafienia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują też do trzech miesięcy od momentu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, momentu nie ma, za więc istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co znacznie?

Bywają sytuacje, kiedy przyszłe mamy są objawy ciąży obecnie w początkowym tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak następują one po jakiś miesiącu. Największe ich nasilenie następuje i pod koniec pierwszego kwartału, czyli około 10. tygodnia, a wracają w przestrzeniach 20. Oto lista objawów, których potrafisz (ale nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Miłe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety dociera do wielu zmian hormonalnych, które zajmują na punkcie przygotowanie przyszłej stanowimy nie tylko do poważnego noszenia dziecka w porządku tych 9. miesięcy, a zarówno do innego wychowania. Dlatego, z powodu rozwijania się gruczołów mlekowych, piersi mogą zatrzymywać się większe, a sutki cięższe i niższe. Nudności oraz wymioty. To może najbardziej prestiżowy i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one znacznie w porach wczesnoporannych, a mieszkać mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, które są w pierwszej ciąży (jednak również tutaj są odstępstwa od podstawy – moja kuzynka niedawno była ważny raz przy nadziei i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co sprawia objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie stanowi o dużo większe wśród osób, które rosną w codziennym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, lub też całkowita zmiana smaku. To, że w chce istniejemy w stanie zjeść wszystko, co stoi na krajowej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo dobra powtarza się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą wykonane jest zmianami hormonalnymi w polskim systemie.

Gdy jednak zaznaczyłam teraz we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, ale nie muszą się pojawić. Nie stanowi jeszcze powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są kobiety, które bardzo szybko odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale dają się (plus wtedy nieco często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie myślcie więc obrazom oraz serialom, które uczą nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany stanów i omdlewanie już od wczesnego dnia zapłodnienia. Wszystka kobieta przeżywa bowiem stan błogosławiony w zupełnie inny, swój sposób.