Sztuczne zaplodnienie homologiczne

Chęć założenia rodziny często stosuje się nie tylko z podjęciem opinii o małżeństwie, tylko także z pasją mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z bogatych przyczyn ujawnia się to niezwykłe i należy rozpocząć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest właściwie wiele. Może wówczas być np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u osoby albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, przedstawia się, że specjaliści nie są w stopniu wskazać przyczyny niepłodności plus tymże jednym zastosować dobrych metod jej leczenia. Kiedy różne metody zapłodnienia zawiodą, pary kwalifikują się często na pokrycie sztuczne, czy takie, które dokonuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego rodzaju rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Technologia ta sprawia jeszcze wiele kontrowersji, jednak dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest drogim rozwiązaniem.

Warto także wspomnieć, że przyjmując się na taką formę należy ustalić lub będziemy korzystać z nasienia naszego męża czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę liczbę możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze połączona jest ze długą ankietą medyczną, na jej pytania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie dokonywało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także wykorzystuje jej szereg innych badań. Natomiast człowiek pragnie liczyć zbadane nasienie, gra tym znajduje skierowanie do indywidualnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często oddają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny etap to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu dochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika daje się do grona kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na pytanie.