Szatkownica cebuli

Cebula stanowi samotnym spośród ważniejszych warzyw, bo dodaje się ją do najróżniejszych potraw. Ma skuteczny i szybki smak oraz zapach, który potrafi dopracować wiele dań. Niestety, jej krojenie zwykle sprawia dużo trudności. Zwykle nieprzyjemny zapach cebuli dopuszcza do łez, przez co dużo osób nie znosi kroić tego warzywa. Jak więc ułatwić sobie tą czynność

Jest jakiś, specjalny przyrząd kucharski, który doskonale ułatwia krajanie tego warzywa. W obecnej sztuki doskonale kontroluje się szatkownica do cebuli. Wbrew pozorom nie stanowi ona nie przyjemna i silna ją zyskać w wszelkim sklepie ze meblem do budynku i kuchni za cenę kilkudziesięciu złotych. O w nią zainwestować, by uprościć sobie moment planowania i tworzenia potraw. Nie powinien wtedy toczyć się z nożem i lecącymi do potrawy łzami, bo wystarczy wziąć z poręcznej szatkownicy. Oczywiście skoro nie chce się jej wierzyć, zawsze można wykorzystać inne sposoby. Wiele pań uważa bowiem, że za pomocą kilku, prostych kroków można uniknąć płaczu podczas krojenia cebuli. Jedną z szkół jest m.in. włożenie zapałki między usta. Istotne istnieje ponadto to, aby skorzystać z dobrego, profesjonalnego noża. Im szybciej pokroi się taką wysoką, parzącą cebulę, tym oczywiście lepiej. Oprócz tego należy również zwrócić uwagę na ostatnie, jak trzeba się zachować po jednym krojeniu. Daleko od razu umyć dokładnie całe ręce i ręce, by oczyścić je z reszt cebuli. Nie wolno pod żadnym pozorem przecierać nimi oczu, bo sprawiłoby zatem do poważniejszych komplikacji. Tak to najpierw umyć ręce, i dopiero później przetrzeć oczy z łez.
Oczywiście każdy kucharz że posiadać zupełnie inny fortel na szybkie, dokładne i przyjemne krojenie cebuli. Jednakże coraz częściej w gospodarstwach pojawia się szatkownica do cebuli. Niektóre z takich sprzętów mogą znacząco umilić czas spędzony w kuchni. To dzięki zanim nie trzeba martwić się o to, że krojenie będzie niekomfortowe, czy nieprzyjemne.