Sklep miesny olesnica 3 maja

krajalnice do wędlinKrajalnice do mięsa i wędlin Polkas Kraków

Prowadzenie sklepu mięsnego to typ pracy wymagający szczególnej troski o przechowywanie asortymentu, i dodatkowo szczególnego wyposażenia, ponieważ świeże ciało i wędliny łatwo mogą utracić swoje plusy smakowe oraz ulec zepsuciu.

Do podstawowego wyposażenia sklepu mięsnego należy lada chłodnicza, krajalnica, blok masarski z określonym nożem oraz waga. Lada chłodnicza zapewnia produktom długą świeżość, a ponadto eksponuje towar, aby dużo się sprzedawał. Powinna ona być odpowiedni poziom, tak żeby wystawiony towar dawał wrażenie mocy i pełnego asortymentu, a jednocześnie szedł na dobre zidentyfikowanie produktów, odczytanie ich godności a wartości. Doskonałym wyjściem istnieje również zwrócenie składu, nawet skróconego, danych produktów. Wędliny i młode mięso powinny być ułożone w przeciwnych ladach lub bezpośrednio z siebie oddzielone specjalną przegrodą. W większości sklepów mięsnych traktowane są również witryny chłodnicze, umożliwiające wystawienie towarów w prac pionowej, np. zawieszenie pęt kiełbasy. Krajalnica umożliwia klientom zakup wędlin już pokrojonych, w wskazanej przez siebie grubości plastrów, co w aktualnych czasach jest standardem.

Świetnym planem jest również wyposażenie sklepu mięsnego w maszynkę do prowadzenia mięsa, co więcej doceni wielu klientów, dla których skład mielonego ciała nie jest bez znaczenia. Waga powinna być sumienna oraz być duży wyświetlacz, tak aby klient również mógł stwierdzić jego wskazanie.

Istotnym aspektem jest ponad zaplecze sklepu, na jakie składają się zamrażarki i chłodnie ze zwykłą, niską temperaturą, gdzie magazynowane są zapasy. Niemożliwe jest bowiem jednoczesne wyeksponowanie całego posiadanego towaru. Jak w jakimś sklepie detalicznym przydatne istnieje również posiadanie kasy fiskalnej, w obiektu ewidencjonowania sprzedaży. Wyposażenie sklepu mięsnego powinno trzymać w miarę prostą konstrukcję a być uszyte z środków skłonnych do prania, na jakich nie będą się rozwijać bakterie i zarazki, takich jak np. stal nierdzewna, szkło hartowane. Ważne są i małe koszty eksploatacji oraz bezawaryjność sprzętu - warto zainwestować w sprzęt silnych właściwości, gdyż długotrwała awaria może narazić właściciela sklepu na poważne straty.