Seksoholizm rodzaje

Oczywiście jak ważna się uzależnić od alkoholu, papierosów, narkotyków, od jedzenia słodyczy, można się uzależnić od seksu. To właściwy nałóg, bagatelizowany przez zbyt wiele kobiet. Mimo tego, że odnosi się z uzależnieniem czysto fizycznym, jego podłoże jest w świadomości człowieka. Kobiety uzależniają się od osiągania orgazmów tak toż jak mężczyźni.

Seksoholizm więc nic innego jak uzależnienie od fizycznego spełnienia, chodzenie do orgazmu. Niestety, po spełnieniu swoich spraw – zamiast satysfakcji, pojawia się przygnębienie i wyglądy depresyjne. Seksoholizm to zależenie do spełnienia seksualnego za wszelką cenę – byle jak, byle gdzie, z byle kim. Osoba uzależniona stanowi kłopot z nawiązywaniem głębokich, emocjonalnych relacji oraz okazywaniem uczuć, także tych pozytywnych, kiedy również złych. Na doskonałym miejscu listy swoich priorytetów, wcale tak jako osoby zależne od alkoholu, stawiają seks.

systemy finansowo księgoweSystemy finansowo księgowe - POLKAS & COMARCH - Systemy ERP

Choroba ta zawiera inne przyczyny powierzchowne u kobiet a u mężczyzn. Kobiety poszukują potwierdzenia swojej atrakcyjności, wybierają się poczuć pożądane – z takich czy innych względów. Często zdarza się, że kobieta swoje uzależnienie myli z miłością, a seks stanowi dla niej środkiem na zachowanie partnera. U typów jest to a gotuj na pozbycie się swoich lęków.

Leczenie seksoholizmu Kraków tworzy się oczywiście od abstynencji. To doskonały etap, jaki stanowi przyczyną udanej terapii – oraz taż będzie długofalowa i wymagająca. Dopiero po pierwszych objawach odstawienia i oswojeniu się z brakiem stymulacji fizycznej, można zacząć trafić do stanu, sytuacji, emocji, których nie chcemy być czy myśleć i dlatego staramy się rekompensować to sobie seksem.Często też trauma, jakiej dążymy się pozbyć, tworzy własne źródło w wydarzeniach z dzieciństwa, o jakich potrafimy nie myśleć jak np. wykorzystywanie seksualne. Pamiętajmy, iż istniejąc w układu z osobą uzależnioną, również powinniśmy wziąć z pomocy specjalisty!