Seksoholizm forum

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, wyrażająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

https://www.grupa-wolff.eu/urzadzenia-dla-przemyslu/suszarnie-granulatory-platkownice-chlodnice/suszarnia-bebnowa/

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i aktywności fizycznej, w który te sprawy dominują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Pokazuje się na różne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z porady na trwającą w gorących latach swobodę seksualną, rodzaj mody i zezwolenia na ciekawe zachowania seksualne problem prawdopodobnie stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się spośród aktualnym faktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w przeciwnych sylwetkach i organizacjach. Seksoholik więc nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach wielu osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest systemem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak strach i stres.

Do rozwoju choroby mogą przysporzyć się również wzorce wyniesione z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka planuje destrukcyjny wpływ na inne sfery życia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był jedynie materiałem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz również zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.