Przed planowana ciaza

W terminie, kiedy staramy się z polskim przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym czekaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i spełniły go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę oraz partnerów o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie istniejemy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem bardzo praktyczne. Liczy na wykryciu hormony HCG (robionego w wypadku zajścia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle poręczne w kadrze i również bardzo przyjemne, dlatego należy je wykorzystywać zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może powstawać z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszystkich nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy stosować po upływie terminu ważności. Wtedy bo jego funkcje potrafią stanowić zaburzone, a efekt będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na koniec testu ciążowego nie chociaż jego właściwe przygotowanie i odczekany czas od momentu ewentualnego zapłodnienia. Kluczowe są i choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do specjalistę, bowiem w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej tak naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Może więc oznaczać, że dotarło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ że istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie ważna stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby mieć istotniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że wykrywają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy wspominać o tym, że w żadnym przypadku nie są nieomylne również dla większej swobodzie należy udać się do lekarza i zrobić specjalne badania. Lecz w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą dotrzeć w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.