Programy komputerowe 2015

Talerz wędlin stanowi jakimś z najsilniejszych oraz najświetniejszych planów na tworzenie zestawu smacznych przekąsek. Jeżeli zachęcilibyśmy do siebie stoi natomiast nie wiemy, czym ich ugościć, możemy wykonać apetycznie wyglądający talerz z wędlinami.

Aranżacja Najlepiej talerz charakteryzuje się, gdy ułożone na nim towary są różne kolory i wyglądy. U siebie możemy ułożyć plastry jasnej polędwicy i całe plasterki salami. Ważne jednak, by poszczególne plastry tworzyły zgrabną kompozycję. Możemy je napisać plasterkami w rządku w taki rodzaj, aby każdy rulonik był widoczny. Ciekawszym, jednak bardziej delikatnym rozwiązaniem, jest ułożenie plastrów w sytuacji kwiatów. Po oddaniu im odpowiedniego kształtu wystarczy nabić je na wykałaczkę.

Estetyka Talerz wędlin pragnie być dostarczony w porządek, jaki będzie wystawiał się smacznie i doskonale. Wszystkie plasterki winnym być pokrojone równo i cienko przy pomocy ostrego noża lub profesjonalnego sprzętu, którym może stanowić krajalnica do wedlin. Kawałki kiełbas można przekroić pod skosem i łożyć obok rulonów.

Dodatki Na talerzu wędlin możemy także ułożyć oliwki, sery, pomidory koktajlowe i listki sałaty. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest obsługiwanie w rulonach szparagów lub oddawanie w nich farszu. Pewno on sklejać się z pasty jajecznej, papryki, kremu chrzanowego, musztardowego lub pesto. Świetnym dodatkiem do takich ruloników będzie potrawa z łososia i kremu ziołowego. Jeżeli jako dodatek wybieramy ser, więc warto jego smak dopasować do guście wędlin. Dlatego najlepiej podawać ostre, dojrzewające sery wraz z dojrzewającymi wędlinami, takimi jak szynka parmeńska lub kiełbasa chorizo.

Trunki Do przystawek oddających się z prostych wędlin najlepiej wybierze białe, wytrawne wino. Jeżeli podawane przez nas wędliny są nieco większy smak, warto na stole postawić czerwone wino wytrawne. Idealnym wyjściem jest najpierw podanie łagodnych wędlin z winem białym, potem ostrzejszych zgodnie z serem, do których najbardziej odpowiada wino czerwone, oraz na wyniku zestawu problemów i roladek z łososia z winem różowym.