Prestigio strona firmowa

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze momenty bycia wszystkiej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Istnieje wtedy dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w czystym stylu i oraz w cudowny sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie szybko, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serca jest dodatkowe do zrozumienia już w 21 dniu ciąży.

Na startu serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest ostatnie bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle silne (całe 6 mm), iż będzie można je zwiedzić w badaniach USG. Niestety, wciąż będzie a za małe, by docenić jego zdrowy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeżeli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, która istnieje w stanie przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy wykorzystaniu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ostatni sezon – pierwszego bicia serca swojego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nie.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Był to więc znak dla toczącego się organizmu dziecka, że dotąd nie godzina na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na prawdziwym rozwoju organów. Tak to, serce dziecka będzie w sumy rozwinięte dopiero w sezonie porodu. Z tego sezonu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie średnie w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.