Pojemniki prozniowe krakow

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwolą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania dostosowywane są również do ich potrzeb, zezwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania lub i stosuje pojemniki próżniowe stworzone z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej stosowane są specjalne pompki ręczne, które pozwolą na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i podają jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia życia można wykorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Przedstawiają one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc można je zwracać także do zamykania butelek z winem, kiedy także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości – po zamknięciu próżniowym wino prawdopodobnie istnieć noszone nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co daleko przez 2-3 dni.

Do domowego użytku mogą być wyjątkowo dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w specjalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania – w relacji od typie produktu oraz z miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso potrafi żyć pozostawiane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, że nie obejmują one sprzedaż dużej przestrzeni.