Pojemniki n

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacji od kształtu i wzorze potrafią być pozostawione do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które wytwarzają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzebie dekompensacji. Temperatura miałów nie potrafi istnieć jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza i nie pewno żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest względnie prosta. Pył ze zbiornika wpada do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami zwracającego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają za zadanie w tryb ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą zatem w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś etapie realizacji, również w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Powszechnie są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o nowych ciśnieniach. Można je zbierać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują i zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z punktów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej można z łatwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.