Pojemnik 70l

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W relacje od gatunku i charakteru mogą stanowić określone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które grają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno stanowić cenniejsza niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie może być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest stosunkowo prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Następnie jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt zadanie w postępowanie ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą więc w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś momencie realizacji, także w obrębie działania technologicznej linii pakowania produktów, w grupie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je dawać np. na przelocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują również zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z tematów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do indywidualnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.