Plan ewakuacji budynku urzedu

Znak exit to oznaczenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które szuka zastosowanie we pełnych obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z obecnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których działa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie mamy do tworzenia z bogatszymi gronami ludzi, tzn. w urzędach pracy, w urzędach, w punktach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, lub i w składach wielkopowierzchniowych. Do rozwiązania oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w budów strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma krytyczne miejsce w postaci ratowania zdrowia oraz życia kobiet, które ujawniły się w stopniu zagrożenia, zwiększając okazję na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który umożliwia je w łatwy sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono zbudowane z kolorowej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem doskonałej klasy kleju, co przekonuje mu doskonałą moc i siłę w dużych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiektu najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z mieszkania lub domu. Folia, z której odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w ciężkich warunkach związanych z wyłączeniem prądu czy jeszcze z wielkim zadymieniem, które ogranicza widoczność.