Pakowanie prozniowe media markt

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to coraz częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które dadzą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania zaliczane są zarówno do ich potrzeb, idąc na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź te stosuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej polecane są specjalne pompki ręczne, które dają na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i wręczają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni strategia działania można użyć do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Są one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc ważna je łączyć także do zamykania butelek z winem, kiedy również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino może żyć chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co najwyżej przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku mogą istnieć i dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w współzależności od typu produktu a z miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz również warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso potrafi istnieć umieszczane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z zastosowaniem woreczków jest fakt, iż nie obejmują one sprzedaż dużej przestrzeni.