Oswietlenie awaryjne hydranty

Systemy oświetlenia awaryjnego stanowią niezwykle drogą osobę w przemyśle. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny będące dostępne części ruchome, w wypadku nagłego braku oświetlenia potrafią oni stać trwale okaleczeni, a nawet że stać zagrożone ich mieszkanie. W momencie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do wielkich obrotów zachowają się tylko po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w współczesnych instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal nie nie jest szybkie. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Liczą się one na dalekie typy, ale zadaniem każdego z nich stanowi zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez pewien moment po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, i w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, stosownego nie ale w przemyśle ale także w lokalach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w terminie codziennej pracy instalacji. W sezonie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do momentu wyczerpania się baterii światło jest włączone. System opraw jest że pewne cechy, jakimi jest stosowanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Nowy sposób teoretyczny do korzystania w przemyśle polega na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie zostają zainstalowane duże akumulatory i systemy sterujące. Można jeszcze użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie potrafiło robić wiele godzin, ale działalność będzie mocna i dać do nowych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.