Nerwice hipochondryczna

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym tematem w ostatnich czasach. Wynika toż ze naprawy naszego myślenia. Już wszyscy jesteśmy łatwo i często brakuje nam czasu na urlop, odpoczynek i regenerację. A jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może wynikać i brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sytuację z tego, że ich reakcje ciała nie są naprawdę sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle gromadzą się z bogatymi fobiami. Chory boi się takich sprawy, ponieważ jego ciało reaguje wtedy w "dziwny" i wyjątkowy sposób. Prowadzi temu błąd motywacji, tendencje do życia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez to źli często skarżą się na fakty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna zapomnieć "błędne koło". Pacjent wraz z psychiatrą analizuje po kolei inne sytuacje z pełnego życia, podczas których tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu sprowadza się jego lęk i słaby uczy się z skutecznymi rzeczami. W pewnych przypadkach konieczne istnieje dodatkowo leczenie farmakologiczne. A same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.