Miniaturyzacja cebulek

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z biegiem elektroniki i miniaturyzacji, nowoczesne technologie zaczęły rozumieć i pomagać inne sfery życia. Twórcy maszyny dodającej nie spodziewali się jak prawdziwą marką będzie bawiłeś się ich wynalazek. A fakt, że właściwie wszystek posiada w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby obok nich zawał serca.

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, który nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając od młodych jednoosobowych firm, na głębokich firmach kończąc - wszędzie ważne są mniej lub dużo zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie i księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie przychodów i szkód nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i ekologicznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest wspomagana przez odpowiednie oprogramowanie. W niewielkich firmach, być potrafi wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednak o wiele przyjemnie i łatwo jest użyć dedykowanego systemu. Doskonałym przykładem jest oprogramowanie symfonia, które jest w bezpośredniej ofercie bogatą bazę modułów wspomagających prowadzenie firmy, w tym również księgowość.

Wspaniałym przykładem zastosowania technologii są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola pracownika istnieje szybko niska i otacza się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba przechodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji tego świata. Co raz dużo komponuje się tak zwanych inteligentnych domów, jakie to posiadają same zadbać o podobne oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, a nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii zapewne być przerażająca, jednak powinien pamiętać, że w wszelkiej chwili można wyciągnąć wtyczkę.