Mikroskopy szkolne allegro

Przygotowywaliśmy szkolną pracownię fizyczno – chemiczną. Najpierw musieliśmy określić, jaki mebel będzie nam potrzebny. Oprócz różnego typu szkiełek, probówek i menzurek złożyliśmy także zapotrzebowanie na mikroskopy. Oczywiście chciałoby nam na ostatnim, aby było ich jako najwięcej, bo działania z ich użytkowaniem bardzo podobają się młodym i mają takiego sposobu innowację dydaktyczną.

 

Kiedy szefostwo zapoznało się z znajomym zamówieniem, od razu pojawiły się problemy. My w prywatnej specyfikacji pokazali nie tylko ilość potrzebnego sprzętu, a też wymieniliśmy mikroskopy danej firmy. Wiedzieliśmy, że wydaje ona sprzęt dobrej jakości, ale nie ważniejszy z innych dostępnych na zbycie. A tego tylko dyrekcja nie chciała uznać, argumentując, że ważna jednak kupić mebel w korzystniejszej cenie. My z zmianie nie chcieliśmy ustąpić. Przecież doskonale wiadomo, że dzieciaki niekoniecznie potrafią się delikatnie obchodzić ze sprzętem, a mikroskopy tak łatwo jest zepsuć czy uszkodzić. Wystarczy zgubić czy potłuc szkiełko albo przez niewłaściwy chwyt oderwać soczewkę i teraz szkoda gotowa. A jeżeli robili na sprzęcie lepszej firmy, byliśmy od niej gwarancję i na zniszczenia mechaniczne, oczywiście w ciemnym zakresie, ale lepsze to niż nic.
Dyrekcja rozważyła nasze argumenty i kończyć wyraziła zgodę, by zakupić mikroskopy, o które wnioskowaliśmy. Z różnym zamówieniem nie było całych problemów, zatem szybko wysłaliśmy listę potrzebnych pracy do marki oraz przenosili na przesyłkę. Po jej dostaniu sprawdziliśmy, czy nic się nie zniszczyło po drodze, i wtedy zaczęliśmy wyposażać pracownię. Już po kilku dniach ważna było wziąć z ostatnich prac. Mikroskopy zrobiły furorę wśród naszych uczniów. Na wszelkiej lekcji dzieciaki dopytywały, czy dzisiaj będzie bogata skorzystać ten instrument i ewentualnie można coś sobie szybko obejrzeć.
Wykazałoby się, że wskazany przez nas sprzęt ma się doskonale, nie kładzie się, a ewentualne drobne uszkodzenia można już naprawić. Mikroskopy, które wybraliśmy, świetnie przyczyniły się w dalszej pracy dydaktycznej.