Kasa fiskalna zagan

Kasę fiskalną odnalazł w XIX wieku James Jacob Ritty, aby kontrolować pracowników swoich pubów. Był kilka barów w Dayton (bywali tam nawet wielcy miejscowi mafiozi, przecież to wątek na specjalną historię). Był kimś efektywnym również nie lubił, gdy się go oszukuje. Kto z nas lubi? W jasnym etapie zaświeciła mu się żarówka i spotkał na pomysł stworzenia nowego urządzenia.

To urządzenie zrewolucjonizowało handel, choć pierwsze egzemplarze mało przypominały te, elektroniczne kasy fiskalne – przedstawiały się bo z zegara oraz z szuflady, zaś w trakcie transakcji słychać było wspaniały dźwięk. Wynalazca po opatentowaniu urządzenia założył z przyjacielem małą fabryczkę, która rozsławiła jego nazwisko na całkowity świat. Choć dziś raczej mało kto z nas kojarzy nazwisko Ritty’ego, w książkach także na kartach internetowych poświęconych drukarkom fiskalnym ważna jest bez kłopotu znaleźć.
Ważna bądź mała kwota fiskalna? Wybór chce od potrzeb!
Te kasy fiskalne liczymy na:
– kasy ECR (elektroniczne kasy rejestrujące) – nierozbieralne, o mniejszej pamięci RAM, bez możliwości rozbudowy. Ograniczona pamięć RAM oznacza, że po kilku latach urządzenie przydaje się do współprace, choć rzadziej używane, posłuży dłużej.
– kasy POS – tzw. kasy komputerowe – o bardziej rozbudowanej pamięci RAM, z propozycją wymiany tematów i rozwijania zawartości.
Wśród kas ECR możemy poznać:
– kasy przenośne – wygodne i młode kwoty fiskalne elzab mini e właściwe dla drobnych przedsiębiorców natomiast w obsłudze imprez plenerowych
– kasy jednostanowiskowe – drogie w punktach i butikach ze względu na niewielkie rozmiary, z opcją podłączenia do komputera wartości i czytnika kodów, zbierają się jeszcze w handlu obwoźnym
– kasy systemowe – korzystne dla większych sklepów, mające nadzieja współpracy z różnymi terminalami płatniczymi, kasami i układem magazynowym. Są wiele ciekawych prac jak realizacja płatności za rachunki i sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych.