Ginekolog lask

Kolposkop jest istotne urządzenie w praktyce ginekologa, a przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego modelu, należy zwrócić opinię na etap czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co wyraża się pejoratywnie na grup obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania idącego na precyzyjną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna mieć ważne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to dokładnie parametry układu optycznego dysponują najpełniejsze uznanie. Warto zaciekawić się miejscem prac soczewek z konkretnego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka sposobów przybliżania, a i jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje zarówno niezwykle drogim elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, tylko również precyzyjny krok w każdej płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to następne istotne cechy dobrego sprzętu.

Jeśli chodzi o lampę kolposkopu, to typowe żarówki były się już anachroniczne, lecz nadal istotna jest duża moc światła oraz oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są niższe wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, albowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić stosowane jednorącz.