Ewidencja sprzedazy dla celow vat

Bardzo silny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne posiadają wiele różnorodnych funkcji, jakie nie tylko pozwolą na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas potrzebny na inwentaryzację, pozwalają na dużą kontrolę pracy kasjera, jak i kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, znają one oraz współpracować z wszystkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do chwila bardziej niebezpiecznych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty oraz posiadają tak złożoną konstrukcję.

Które mamy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w skrócie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane też kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje trochę inny zakres możliwości, jaki stanowi pochodną ich parametrów technicznych. Traktując jak najprościej, kasy ERC tworzą w kontaktu do walut POS niezwykle ograniczone możliwości rozbudowy i budów, a i przedstawiają się ograniczoną opinią i wgranym na określone oprogramowaniem. Ważna dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a a po paru latach użytkowania, nie jest już na niej stanowiska i łatwo przydaje się do współprace. Jest stale jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do waluty ERC mamy okazję podłączenia innych urządzeń peryferyjnych, w współczesnym jednocześnie komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z rządu programu komputerowego – do ostatniego konieczna jest nam obsługa kasjera.

http://erp.polkas.pl/enova365/

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o minimalnych rozmiarach i z niskim zakresem funkcji. Stanowią ostatnie dania przeznaczone między innymi dla tych użytkowników, którzy dają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – mogą niemało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a dodatkowo czytnik kodów a w obecny rozwiązanie coś zmienić ich formę. - kasy systemowe – stanowią wyposażenie większych przedsiębiorstw, w jakich istnieje dużo stanowisk kasowych.

Kasy POS – są niezwykle zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je określić komputerami, które są dopasowane do ewidencjonowania obrotów, a także realizacji kilku nowych funkcji, które są związane z magazynowaniem towarów, a ponadto ich sprzedażą.