Drukarka fiskalna bezprzewodowa

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, lecz w rzeczywistości są to dwa nowe urządzenia o innych możliwościach. Drukarki fiskalne to dużo rozbudowane kasy fiskalne. W wypadku kas do wykonywania sprzedaży wskazana jest kasa i sprzedawca, a gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz specjalne oprogramowanie.

http://buw.edu.pl/polkas/Pl/oferta/krajalnica_612p/1/

Takie drukarki powszechnie stosowane są w mieszkaniach gdzie bazy wyników są bardzo szybkie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Dają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych i prowadzenie sprzedaży. Przecież są duże zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Samą spośród tych wad jest szansa kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie korzystamy w możliwości. Jest wówczas udogodnienie, dzięki jakiemu można zapobiec sytuacji, w której w sklepie zabraknie jakiegoś produktu. Dodatkowo do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie jedynie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu wyników w pakiecie w ciemniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można wykonać wydruk paragonów, a jeszcze fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z opcją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w wypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych odnosi się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten okres. Rozwiązanie stosowane w obecnym przykładzie opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w sezonie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Ogromniejsze szansy drukarek fiskalnych ograniczają się z piękniejszą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest nadzwyczaj ciężka i trudna ze powodu na indywidualne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty potrafią być nieatrakcyjne dla przeciętnych przedsiębiorstw albo po prostu nieopłacalne, a każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.