Dlaczego coraz wiecej osob decyduje sie na drukarke fiskalna

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.


Kasa fiskalna jest sprzętem, od lat powszechnie stosowanym w sklepach, ale także przez różnego typu usługodawców, począwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc.
Drukarka posnet jest popularna u innego typu przedsiębiorców. Korzystają z niej przede wszystkim duże sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów.
Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do tego, przecież również potrafi obsłużyć dużą ilość paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT i w placówkach nieposiadających takiego sprzętu, wypisuje się je ręcznie, co nie jest korzystne z punktu widzenia poprawy wydajności i obsługi. To powoduje, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego typu rozwiązania.
Zakup drukarki nie jest tani, wiąże się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy złotych i należy pamiętać, że urządzenie to, w przeciwieństwie do kasy, nigdy nie pracuje samo. Do jego obsługi konieczny jest więc komputer wyposażony w odpowiedni program sprzedażowy, to również są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w momencie druku paragonu, a nie, jak w przypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy.
Wybierając drukarkę należy pamiętać o tym do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze urządzenie ma służyć i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w danym momencie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a ilość naszego asortymentu może wzrosnąć. Drugi ważny czynnik, na który musimy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze względu od ilości kodów i drukowanych paragonów na:
– małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę
– sklepowe- przeznaczone do dużych placówek handlowych i mających mocno rozbudowaną bazę towarów.
Obecnie stosuje się urządzenia posiadające tylko jedną rolkę papieru na paragony dla klientów, bo kopia zapisywana jest elektronicznie, na karcie SD.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl