Czy warto inwestowac w tania kase fiskalna

Ile kosztuje kasa fiskalna? Czy warto inwestować w tanią kasę fiskalną?
Trudno się dziwić, że przedsiębiorcy poszukują rozwiązań w korzystnej cenie. Poza tym, powiedzmy sobie szczerze: nieliczni podatnicy cieszą się na myśl o konieczności używania kasy fiskalnej. Obowiązek ten uważany jest jako uciążliwość i kolejny wydatek. Dlatego niektórzy wychodzą po prostu z założenia, że skoro muszą posiadać kasę fiskalną, to niech to będzie to najtańsza kasa fiskalna, jak jest na rynku. Używaną i tanią kasę można nabyć już za 300-400 zł.

Oczywiście skoro przedsiębiorca chce nabyć takie urządzenie, nikt mu tego nie zabroni. Ale niestety – w przypadku kas fiskalnych z małą ceną idzie w parze bardzo niska jakość. Dlatego warto dobrze to przemyśleć zanim zdecydujemy się na używane kasy fiskalne – najtańsze sprzęty naprawdę mogą utrudnić i tak skomplikowany dla wielu obowiązek używania kasy fiskalnej w przedsiębiorstwie.

Najtańsza i używana kasa fiskalna – dlaczego nie warto jej wybierać?
Pomyśl przez chwilę o tym, jakie obowiązki mają użytkownicy kas i drukarek fiskalnych. Zapewniamy Cię, że kasa fiskalna w przedsiębiorstwie, to coś więcej niż jedynie drukowanie paragonów dla konsumentów. To wiele różnych czynności, także o charakterze podatkowym. Ich prawidłowe wykonywanie, może być sprawdzone w czasie kontroli skarbowej. Jeśli je zaniedbasz, to przygotuj się na kary finansowe.

Jakie obowiązki oraz jakie czynności mamy na myśli? Już na samym początku kasa fiskalna musi być odpowiednio przygotowana, skonfigurowana, zainstalowana, a także zafiskalizowana. Należy wprowadzić bezbłędnie nazwy przedmiotów i usług, w odpowiedniej ilości. Ich forma nie może być wprowadzona przypadkowo. To jakie nazwy zaprogramujesz musi być zgodne z przepisami, tak samo jak późniejszy przebieg ewidencjonowania sprzedaży. Używanie kasy fiskalnej w przedsiębiorstwie ma też związek z takimi sprawami, jak: wymiana papierowej rolki paragonu, drukowanie raportów dobowych oraz miesięcznych, a także różnych wydruków niefiskalnych, archiwizowanie danych przez 5 lat, przeglądy techniczne, które muszą być obowiązkowo przeprowadzane, prowadzenie książki serwisowej czy wspomniane wcześniej kontrole skarbowe. To jaką kasę fiskalną wybierzesz dla swojej jednostki, będzie miało wpływ na późniejszy komfort. Warto zatem zakupić nowe urządzenie fiskalne. Kasa fiskalna cena rozpoczyna się już w granicach 1000 zł. Warto również pamiętać, że można zgłosić się do Urzędu Skarbowego o zwrot poniesionych kosztów nawet do 90%.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl