Czlowiek z zaburzeniami osobowosci

O zaburzeniach i chorobach psychicznych wyraża się w Polsce coraz częściej. Problemy powiązane z psychiką przestają być czystym tematem, ponieważ co roku boryka się spośród nimi bardzo ludzi. Zgodnie z szacunkami WHO czyli Światowej Organizacji Zdrowia , do 2020 roku choroby psychiczne staną się drinku z najtrudniejszych problemów zdrowotnych, które powstają w populacji europejskiej.

Czy boimy się kłopotów z psychiką? W porządku chorób, które zawierają u ankietowanych największy lęk, choroby psychiczne znalazły się na 4. miejscu, zaraz po nowotworach, chorobach serca oraz AIDS. Warto zawsze mieć, że bolączki psychiczne można opanować dzięki odpowiedniemu leczeniu.

Według publikacji Instytutu Psychiatrii i Neurologii wydanej w 2013 r. prawie 8 milionów Polaków w wieku od 18 do 64 lat boryka się z niższymi albo wyższymi zaburzeniami psychicznymi. Chodzą do nich m.in. stany urojeniowe i omamy (najczęściej włącza się je jak schizofrenia), depresje o wysokim natężeniu, choroba afektywna dwubiegunowa (czyli zaburzenia maniakalno-depresyjne), silne neurozy, a dodatkowo fobie. Wśród zaburzeń psychicznych znajdują się nawracające stany lękowe, nagłe ataki paniki, zaburzenia połączone z ogromnym stresem,a nawet otępienie.

Jak należy zgłosić się do psychiatry? Impulsem do wizyty jest przede wszystkim stan emocjonalny, który sprawia szczególny niepokój dotkniętej nim roli, jak też zaniepokojenie najbliższych. Własny doświadczony psychiatra w Krakowie zdiagnozuje nawet najbardziej zakamuflowany problem psychiczny chorego, co pozwoli na skuteczną terapię. Pamiętaj, że większe leczenie przynosi pozytywniejsze wyniki.