Bezplodnosc a rozwod

Niepłodność u mężczyzn spowodowana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na więc mają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste korzystanie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest poprzez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w zysku przebytej infekcji czy urazu. Prowadzi to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą również choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym krokiem w leczeniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność ruchowa i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na grupę nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w rezultaty i warzywa i doprowadzanie do systemu witaminy A także C. Jeśli niepłodność jest kluczem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność że obejmować także podłoże genetyczne. Warto użyć więc pod opiekę głównie w przypadku, gdy u kobiety dołączyło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również jest więc zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne stanowić także przebycie świnki. Ta dolegliwość wieku dziecięcego u małych chłopców prawdopodobnie żyć szczególnie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które powodować może niepłodność. Równie kłopotliwe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia stworzone przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć jeszcze o Systemie Kallmana. Jest wtedy schorzenie genetyczne, które określa się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem oraz opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U mężczyzn dotkniętych tym schorzeniem są dużo delikatne jądra, prącie i prosty poziom testosteronu. Wskazywania na działania maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.