Badanie plodnosci plock

Badanie płodności u mężczyzn polega przede wszystkim na poszukiwaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest zwykłym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z jaj i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem badania są więc plemniki.

Jak powinno zrobić się badanie?Badanie to powinno się przygotować w punkcie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez powodu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je zrealizować też po innego sposobu obrazach w strony krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed dołączeniem do poszukiwania muszą zostać spełnione określone standardy. Negatywnie na zysk mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna stać pobrana w terminie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a dodatkowo nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna również zostać zaopatrzona w idealni sposób.Badanie nasienia liczy na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich świeżość i ruchliwość). Dodatkowo znajduje się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem zalecane są także inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn poleca się i nowego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności potrafią być wyjątkowo wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się to pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest wówczas tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono forma tworzenia się przeciwciał z plemnikiem. Wymaga być ich naprawdę bardzo wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są też innego sposobie infekcje. W obiektu ich usunięcia przeprowadzane są badania mikrobiologiczne.