Badania lekarskie do policji

Seksuolog - pierwsze zajście w jego gabinecie zazwyczaj ukazuje się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie decyzji o wizycie może korzystać tragiczne skutki. Dużo kobiet odpowiadających na zaburzenia połączone z działaniem seksualnym odwleka w porządku poradę u specjalisty, częstokroć zwlekając z obecnym nawet wiele lat. Niestety jest zatem poważne rozwiązanie, bo nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, więc w dodatku może wywołać eskalację dysfunkcji. W domenie seksuologii uważają się zatem wszelkie aspekty skojarzone z płciowością człowieka w klasie fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej świadomości i emocjonalności. Seksuolodzy w popularnym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania powiązane spośród jej pomocą ze perspektywy środowiska społecznego, to najczęstsze zmartwienia pacjentów przedstawiających się do seksuologa. Dyskomfort powiązany z komplikacjami dotyczącymi życia seksualnego miewa diametralny pomysł na codzienną egzystencję, ponieważ nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w środowiskach, grupa ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na problemy połączone z własną seksualnością. Z tego czynnika mnóstwo osób cierpi w milczeniu z powodu licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem okazuje się więc możliwością do zmierzenia się z polskimi najbardziej ciężkimi problemami oraz umożliwia ich korzystne rozwiązanie. Bez sensu na pierwszą specjalizację danego seksuologa (czy to psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba zrobić się psychicznie do dania szczegółowego wywiadu. Jego priorytetem jest możliwie najbardziej kompletne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym wszelkie aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i nowoczesnych związków intymnych, orientacji fizycznej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu patrzenia na problem seksu oraz dotychczasowych doświadczeń w niniejszej substancji.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent jesteś prawo oczekiwać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze strony lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji głowy i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa następującym po wywiadzie będzie pytanie somatyczne stworzone przez profesjonalistę z powierzchni pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesu osób bądź urolog w sukcesie mężczyzn), aczkolwiek możliwe jest więcej badanie psychologiczne, polegające na dobraniu odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może jeszcze zasugerować skierowanie do zrobienia badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zwrócić sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do kategorii potrzeb fizjologicznych, a ich zadowolenie jest jakimś z niezbędnych czynników nadającym życiu sens.